E martë, 23 Shkurt, 2021
11 C
Tirana

Zjarr në fabrikën e çantave, 43 punëtorë humbin jetën. Dhjetëra të plagosur

Një fabrikë që prodhonte çanta është përfshirë nga një zjarr i madh në kryeqytetin indian, Delhi. Për pasojë, 43 punëtorë kanë humbur jetën, kurse dhjetëra të tjera kanë mbetur të plagosur.

Sipas mediave ndërkombëtare, zjarri shpërtheu në orët e para të mëngjesit të së dielës në një lagje të vjetër të qytetit, në një ndërtesë 4-katëshe.

Kryeministri i Indisë Narendra Modi u shpreh se kjo ngjarje është e tmerrshme, ndërsa shtoi se autoritetet po japin gjithë ndihmën e mundshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vuçiç: Na pret një presion i madh për ta njohur Kosovën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, pas mbledhjes në Partinë Progresive Serbe ka folur në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi. Sipas Gazeta Express, Vuçiç ka thënë se vendi...

Basha: Taksa e sheshtë 9%, çlirim për financat e sipërmarrjes shqiptare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet se ulja e taksës nga 15 në 9%, do të çlirojë financat e sipërmarjes shqiptare. Teksa publikoi një...

Brataj vaksinoi shoferin personal? Urgjenca Kombëtare reagon pas akuzave

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore ka reaguar sot pas lajmit të publikuar në rrjetet sociale për vaksinimin e një shoferi të këtij institucioni. QKUM shprehet...

Detaje të reja për vdekjen e Maradonës, hetuesit përfshijnë dhe dy të dyshuar

Në hetimin për vdekjen e Diego Armando Maradonas janë përfshirë edhe dy të dyshuar të tjerë. Ata janë Nensi Forlini, ekzekutive e kompanisë së...

Vrasja e dyfishtë për drogë në Malësi të Madhe/ Mbyllen hetimet për babë e bir

Pesë muaj nga vrasja e Vilson Çutajt dhe Klemend Pepajt në Malësi të Madhe, Prokuroria e Shkodrës ka mbyllur hetimet duke gjetur vetëm një...