Aktualitet

Zjarr i madh në Shkodër, flakët “shkrumbojnë” banesat e 10 familjeve


               Publikuar në : 16:25 - 14/02/20 Gentjan Progni

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkodër pasditen e sotme. Sipas raportimeve fillestare, një zjarr i madh ka rënë në afërsi të ish-konviktit të Shkollës Veterinare.

Zjarri dyshohet të ketë ardhur nga një shkëndijë elektrike dhe më pas është përhapur me shpejtësi në banesën ku ka nisur.

Rrjeti i amortizuar dhe banesat ngjitur ka favorizuar flakët, të cilat janë përhapur edhe në banesat e tjera. Deri tani raportohen se flakët kanë përfshirë të paktën edhe banesat e 10 familjeve të tjera .

Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse, të cilët po përpiqen të kontrollojnë flakët. Fatmirësisht, banesat kanë qenë bosh dhe nuk ka pasur të lënduar. Raportohen vetëm dëme materiale.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT