Aktualitet

Zjarr i madh në Borsh, e pamundur ndërhyrja e zjarrfikësve


               Publikuar në : 21:46 - 13/08/19 user tir

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë mbrëmjen e sotme zonën turistike të Borshit.

Raportohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe kullote në mal, mes Borshit dhe Piqerasit. Për shkak të terrenit të vështirë është e pamundur që të ndërhyjnë mjetet zjarrfikëse për shuarjen e flakëve.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT