E premte, 23 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Zidane largon yllin e radhës nga Real Madrid

Më të lexuarat

Zinedine Zidane duket se do të largojë një tjetër yll nga Los Blancos.

Pas largimit të Gareth Bale, flitet edhe për një largim të Luka Joviç, i blerë në vitin 2019 nga madrilenët për 60 milionë euro.

Kjo pasi rendimenti i 22-vjeçarit nuk ka qenë në lartësinë e shumës së shpenzuar nga kampionët e Spanjës. Jovic ka shënuar vetëm 2 gola në 28 ndeshje.

Ndërkohë, dyshohet për një kalim të mundshëm të Joviç tek skuadra e Romës, e cila do të hidhet në sulm për ta siguruar 22-vjeçarin e talentuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rritje rastesh me korona*irus në Itali, 91 viktima në 24 orët e fundit

Në Itali, janë rritur sërish rastet me Covid-19 në 24 orët e fundit. Brenda një dite, janë regjistruar 19.143 të infektuar, ndërsa janë shënuar 91...

“Deti” në Hagë, Abazi: Rama para një tentative për tradhëti kombëtare

Shqipëria dhe Greqia ranë dakord që t’i drejtohen drejtësisë ndërkombëtare për çështjen e detit. Bojken Abazi, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, thotë në lidhje...

Meta, propozim ekstrem: Kush prek votën, t’i pritet dora si në Mesjetë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është i bindur se pas 25 prillit Shqipëria do të hyjë në një epokë të re. Në një prononcim për...

Rast i veçantë: Mbrojtësi i Interit, negativ dy ditë pasi u infektua me Covid

Mbrojtësi, Achraf Hakimi kthehet negativ vetëm dy ditë pasi rezultoi pozitiv në prag të ndeshjes kundër Borussia Mönchengladbach. Një rast sa i çuditshëm, aq edhe...

Nuk kaloi vetingun, KPA rikthen në detyrë kreun e Gjykatës së Apelit në Shkodër

Fuat Vjerdha bëhet i pari në sistemin e drejtësisë, i cili rikthehet në detyrë si kryetar i Gjykatës së Apelit në Shkodër. Komisioni i...