E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Zidan drejt Juventusit? Në Madrid e bëjnë të sigurtë

Trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidan, pritet të nisë një aventurë të re në verë. Trajneri francez ka vendosur të largohet nga Real Madrid, vendim që e ka marrë shumë kohë më parë. TeleMadrid ka raportuar këtë të premte se, burime pranë kampionëve në fuqi të Spanjës janë shprehur se “Zizou” do të largohet në fund të sezonit nga drejtimi i skuadrës.

Problemet e shumta, dëmtimet e njëpasnjëshme dhe kritikat konstante sa herë që gjërat nuk shkonin mbarë, kanë ndikuar që 48-vjeçari të ndajë mendjen. Zidane po përjeton aventurën e dytë si trajner i Realit, ekip të cilin e ka udhëhequr në 11 trofe si teknik, ku bien në sy tre sukseset radhazi në Champions (2016,2017,2018).

E ardhmja? Në “pole-position” qëndron Juventusi, klub ku kaloi disa nga vitet më të bukura të karrierës së lavdishme si futbollist.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...