E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Zhvlerësohen ndjeshëm valutat kryesore. Forcohet monedha britanike

Kjo e enjte ka shënuar një rënie të lehtë për monedhën europiane, e cila është blerë këtë mëngjes me 123.2 lekë dhe është shitur me 123.8 lekë në raport me ditën e djeshme.

Ndërkaq dollari amerikan ka regjistruar një zbritje prej 0.7 pikë nga dita e mërkurë, duke u blerë sot me 100.7 lekë dhe duke u shitur me 102 lekë, sipas kursit të këmbimit lokal.

Paundi britanik është valuta e vetme që ka pasur një rritje të kuotës prej 0.3 pikë nga një ditë më parë, duke u blerë këtë të enjte me 135.8 lekë dhe duke u shitur me 137.1 lekë.

Franga zvicerane ka pësuar një zhvlerësim të vlerës ditën e sotme në raport me dje prej 0.2 pikë, teksa blihet këtë mëngjes me 113.6 lekë dhe shitet me 114.8 lekë, referuar tregut të brendshëm valutor. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...