E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Zhvillimet në 24 orët e fundit në rajon

Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit në rajon. “Tirana Today” po ju sjell titujt kryesorë

1- Shkarkohet ministri malazez që mohoi gjenocidin serb në Bosnje

2- Osmani takohet me Borrell në Turqi: Faza tjetër e dialogut Kosovë-Serbi duhet të udhëhiqet nga parimi i trajtimit të barabartë

3- Samiti i SEECP në Turqi, Osmani thirrje shteteve që nuk njohin Kosovën

4- Takimi në Turqi, Bërnabiç: Osmani më provokoi ditën e sotme

5- Kurti: Nuk mund të ketë asociacion komunash me bazë etnike

6- ‘Jemi më të fortë në rajon’, zv. Kryeministrja e Serbisë: Kurti nuk e ka më mbështetjen e SHBA

7- Piloti pranon krimin makabër: Vrava gruan, lashë fëmijën në krevat dhe e mbyta. Më pas sajova grabitjen

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimin e qeverisë për t'i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Deputetja e zgjedhur...