E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

“Tirana Today” po ju përcjell titujt kryesorë të zhvillimeve në rajon në 24 orët e fundit

1- “Kurti nuk nënshkroi deklaratën e përbashkët”, qeveria e Kosovës: U tërhoq nga Rama, kishte dallime

2- “Çfarë do të bësh, a dëshiron të na pushtosh?”, Kurti dhe kryeministrja serbe ‘përplasen’ në Tiranë

3- Albin Kurti pas takimit me liderët e Ballkanit: Serbia të distancohet nga regjimi i Millosheviçit

4- Takimi me Kurtin/ Vuçiç: Rezultati shihet në fund të lojës

5- Dialogu/ Osmani: Kemi vija të kuqe, nuk pranojmë lëvizje të kufijve

6- Hyseni: Dialogu nuk do të rinisë siç po thotë Kurti, do të vazhdojë aty ku ka mbetur

7- Besnik Bislimi i dorëzon raport Glauk Konjufcës për zbatimin e marrëveshjeve në dialogun Kosovë-Serbi

8- Për të parë pas luftës, serbët kryejnë ritet fetare në mes të Prishtinës

9- Autopsia i tregon të gjitha/ Ish-shefi i Antidrogës Elezoviç u vra

10- Kosova ekstradon në Bosnje një të dyshuar për vrasje

11- 1 viktimë dhe 11 raste të reja me Covid në Kosovë

12- 18 raste dhe 1 viktimë nga Covid-19 në 24 orë në Maqedoninë e Veriut

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...

Kosovë: Një viktimë dhe 17 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar më 12 qershor një rast të vdekjes nga koronavirusi. Viktima është nga Prizreni. Sipas njoftimit...