E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Zhvillimet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

1- Merkel thirrje shteteve të BE: Vendosni karantinën për udhëtarët nga Britania e Madhe

2- Shefi i Pentagonit zotohet për reforma, në përgjigje të sulmeve seksuale

3- Presidentja e KE-së për projekt-ligjin anti-LGBT: BE nuk do të bëjë kompromis mbi parimet si dinjiteti njerëzor dhe barazia

4- Joe Biden mund të ketë paguar 25 mijë dollarë për “netët e egra” të djalit të tij me punonjësen ruse të seksit

5- Shembet ura në Uashington, 6 të lënduar, makinat bllokohen nën rrënoja

6- Do ekstradohej! Gjendet i vdekur në qelinë e burgut spanjoll manjati amerikan

7- Portugalia shënon mbi 1 mijë raste me Covid, varianti indian me numrin më të lartë

8- Më shumë se 22 mijë aplikime, astronautët e ardhshëm “dynden” në Europë

9- Deri në fund të gushtit, varianti Delta do të përbëjë 90% të rasteve në Evropë

10- Raporti i OKB ngre alarmin: Ngrohja globale, pasoja shkatërruese në 30 vitet e ardhshme

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...