E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Zhvillimet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Njihuni me titujt krysorë të lajmeve në botë

1- Ekzekutimi i presidentit të Haitit/ Vriten katër autorë, arrestohen dy të tjerë

2- Vrasja e presidentit Jovenel Moise/Kryeministri i përkohshëm i Haitit shpall “shtetrrethimin”

3- Gënjeu në zgjedhjet presidenciale, avokatit Rudy Giulianit i pezullohet liçenca në Uashington

4- Katër milionë viktima nga COVID-19, OBSH: Është koha që bota të bashkohet për të trajtuar këtë pandemi

5- Tronditet Dubai, shpërthim i fuqishëm pranë një porti

6- Mijëra italianë dalin në rrugë dhe ballkone për ti dhënë lamtumirën e fundit Raffaella Carra

7- Kompanitë e pezulluan nga platforma, Donald Trump paraqet padi kundër Facebook, Twitter dhe YouTube

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...

Humbi jetën mes flakëve/ Shoku i viktimës: Nuk kishim zjarrfikëse

Detaje të reja të rënda kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur dje në fshatin “Asim Zeneli” në Gjirokastër, ku mbeti...

E vr*u për pronën/ “I trembem hakmarrjes”, vëllai i vras*sit kërkon mëshirë

Pak ditë më parë, një sherr mes kushërinjve për pronën në Lushnje përfundoi me një të vrarë. Autori i krimit, Kastriot Hasalla pritet të...

‘Cënoi besimin e publikut’, KPA shkarkon prokurorin e Krimeve të Rënda

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA), shkarkoi nga detyra prokurorin e Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj. Në vendim thuhet se Hajdarmataj ka cënuar besimin...