E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Zhduket Monika Kryemadhi, ish-deputetët distancohen nga partia e presidentit

LSI-ja mori 4 mandate nga zgjedhjet e 25 prillit. Pas zgjedhjeve, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi nuk është parë më, duke ngritur dyshimet se çfarë po ndodh me të. Ajo është zhdukur nga jeta publike dhe politike e vendit.

Dalja e saj e fundit në media ishte deklarata që ajo mbajti pas zgjedhjeve të 25 prillit, ku teksa pranoi humbjen e LSI-së, i kërkoi edhe falje presidentit Ilir Meta dhe u shpreh se djegia e mandateve ishte një strategji e gabuar. Kryemadhi ia faturoi humbjen një strategjie të gabuar të LSI-së, duke nisur nga djegia e mandateve e përfunduar në mospjesëmarrja në zgjedhjet lokale të 2019-ës. Ajo tha se shqetësimi i presidentit Ilir Meta ishte i drejtë.

Ndonëse në vend ka pasur zhvillime të shumta, kryetarja e LSI-së s’ka patur asnjë reagim në media dhe asnjë postim në rrjetet sociale.

(Postimi i fundit në rrjetet sociale)

Përpos heshtjes së Kryemadhit, edhe shumë ish-deputetë të kësaj force politike janë distancuar nga partia e presidentit Meta, që pas humbjes në zgjedhjet e 25 prillit.

I vetmi që ka qenë aktiv është nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, i cili herë pas here ka reaguar mbi zhvillime të ndryshme që ka pasur në vend, dhe me akuza ndaj qeverisë. LSI në zgjedhjet e 25 prillit mori 4 mandate, 2 në Tiranë, 1 në Fier dhe 1 në Shkodër. Konkretisht në Tiranë nga radhët e LSI-së marrin mandatin e deputetit Petrit Vasili dhe Erisa Xhixha, në Fier Monika Kryemadhi ndërsa në Shkodër Agron Çela. /Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

FSHF i nxori audio-përgjimin, Veliaj: U qëndroj një për një atyre që kam thënë!

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas publikimit të audio-përgjimit të publikuar sot nga Federata Shqiptare e Futbollit, në të cilën...

1100 mësues të infektuar, Ministrja e Arsimit flet për mbylljen e shkollave

Aktualisht në Shqipëri janë 1100 mësues të konfirmuar me Covid-19, dhe 1600 nxënës. Përpos situatës së rënduar me pandeminë, shtohet edhe frika për gripin...

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...