E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Zgjedhjet në PD/ Basha-demokratëve: Të bashkuar kundër regjimit Rama-Doshi

Kryetari në detyrë i Partisë Demorkatike, Lulzim Basha u ka dhënë një mesazh demkratëve, në prag të zgjedhjeve të 13 qershorit, ku do të zgjidhet kreu i ri i kësaj force politike.

Basha shprehet se demokratët duhet të vazhdojnë të qëndrojnë të bashkuar betejën kundër regjimit Rama-Doshi.

Sipas tij, Partia Demokratike dhe demokratët duhet të zgjedhin që të luftojnë për ndryshimin, demokracinë dhe Shqipërinë.

”Këtë të dielë do zgjedhim që të vazhdojmë të bashkuar betejën kundër regjimit Rama-Doshi. Do zgjedhim të vazhdojmë të luftojmë me gjithë forcën që na kanë dhënë njerëzit. Do zgjedhim të vazhdojmë të luftojmë për ndryshimin, për demokracinë, për Shqipërinë!”, shkruan Basha në rrjetin social, Facebook.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...