E diel, 7 Mars, 2021
15 C
Tirana

Zgjedhjet e 25 Prillit, PD i beson Korçën Edmond Spahos

Partia Demokratike ka caktuar drejtuesin politik për qarkun e Korçës sa i përket zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit.

Qarku në jug të vendit do të drejtohet nga ish-deputeti dhe nënkryetari i kësaj force politike, Edmond Spaho.

PD në prag të zgjedhjeve është në përmbyllje të këtij procesi pasi më parë drejtues politik janë vaktuar Paloka Durrës, Gazment Bardhi Elbasan, Helidon Bushati në Shkodër, Mark Marku Lezhë, Enkelejd Alibeaj në Fier, Bujar Leskaj në Vlorë.

Mësohet se është zgjedhur edhe drejtuesi politik i qarkut të Dibrës, duke ia besuar këtë detyrë ish-kryebashkiakut të Kamzës, Xhelal Mziu. Ndërkohë disa qarqe, me në krye Tiranën PD nuk ka caktuar ende drejtuesit politikë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...

Lum partitë për këtë popull që kanë

Nga: Mentor Kikia Ne nuk jemi vetëm në krizë pandemie, krizë ekonomike apo sociale. Ne jemi edhe në një krizë të thellë mendore si shoqëri...

Koronavirusi në vend/ 777 raste të reja dhe 21 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 777 raste të reja. Ndërkohë, 21 persona nuk kanë...

Milani kthen Ibrën në kombëtare, 39-vjeçari debuton në ndeshjen me Kosovën

Viti fantastik te Milani dhe fakti që është lideri i ecurisë së pabesueshme të kuqezinjve, ka bërë që Zlatan Ibrahimoviç të kthehet në Kombëtaren...