E shtunë, 31 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Zgjedhja e Southgate/ Nëse Saka do tregohej i saktë, rradhën e kishte Pickford

Italia fitoi kampionatin evropian të ”Euro 2020” pasi mundi Anglinë në ”Wembley Stadium” me goditjen e penalltive, ku axurrët u treguan më të saktë. Anglezët ende nuk e kanë marrë veten nga kjo humbje, pasi prisnin që trofeu të shkonte në shtëpi, pra në Londër.

Media prestigjoze britanike, Daily Mail ka sjellë në vëmendje prapaskenat e zgjedhjes së lojtarëve anglezë, të cilët do të godisnin topin nga pika e bardhë. Teksa po zgjidhte lojtarët, trajneri Southgate foli një për një me secilin prej tyre, duke i komentuar vendimin e tij se ata ishin të përzgjedhurit.

Pamjet kanë kapur momentet kur Southgate shkoi te Markus Rashford, Jadon Sanço dhe Bukajo Saka, dhe të tre lojtarët japin ”ok”, për vendimin e tij. Më pas, tekniku shihet teksa komunikon me portierin Jordan Pickord, i cili mendohet se do të godiste pas Sakën, nëse ky i fundit nuk do të gabonte.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një i vd*kur dhe tre të plagosur për ullinjtë, arrestohet autori i tretë

Falë ndërmjetësimit të policisë, është vetëdorëzuar në polici personi që vrau kushëririn e plagosi anëtarët e tjerë të familjes për pronat dy ditë më...

Nxehet situata mes socialistëve/Koçi-Lames: Dikush duhet çuar në SPAK

Pak më herët, drejtori i përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame reagoi pas akuzave të deputetit të zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi, se duart...

Izmir Smajlaj nuk kualifikohet për në finale

Izmir Smajlaj nuk u kualifikua dot për në finale në kërcim së gjati. Një tjetër sportist shqiptar largohet nga Olimpiada e Tokios, teksa është...

Përfundon aventura e Erkand Qerimaj, i 9-ti në renditjen e përgjithshme

Erkand Qerimaj ka dalë i 9-ti në renditjen e përgjithshme të peshëngritjes në Lojërat Olimpike “TOKIO 2020”. Peshëngritësi shqiptar garoi në kategorinë deri në...

Shqipëria nuk ka as të majtë e as të djathtë!

Nga: Enio Civici Zgjedhjet përfunduan. Qeveria është surprizë. Opozita u konsolidua në pozicionin e saj. Pandemia vazhdon, vaksinimi po ashtu. SPAK-u fatmirësisht po dëgjohet. Temperaturat...