E martë, 27 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Zëdhënësi i Metës nuk ia lë mangët Ramës, ja mesazhi i radhës

Rebelimi i ashpër nga Meta e Rama nuk ka të ndalur. Akuza e herëpashershme janë publike, ndërsa Meta vijon të apelojë ndaj qytetarëve që të jenë të pranishëm në protestën e 2 marsit.

Pasi kryeministri Edi Rama ‘thumboi’ manifestimin e 2 marsit, thirrur nga presidenti Ilir Meta, ka reaguar zëdhënësi i këtij të fundit, Tedi Blushi.

Ai i kundërpërgjigjet kreut të qeverisë, ndërsa nuk i kursen ironitë, duke mos i ndarë dhe nofkën ‘gruaja e Bilalit’.

Në komentin e shpërndarë në Facebook, Blushi bën me dije se godina ku ndodhet Dhoma e Luleve, (Në Kryeministri) do të jetë më e sigurt në 2 mars, pasi do të mbrohet nga vajza dhe gra.

Zëdhënësi i Metës nuk e ka lënë me kaq, por ironizon kryeministrin. Ai i sugjeron Ramës që mos të mobilizojë policët në tubim, por t’i dërgojë ata të kapin tonelatat e drogës.

Statusi

Më në fund Gruaja e Bilalit hoqi dorë nga zanati i fotove të vjedhura dhe kaloi tek arti i gatimit me tenxhere dhe kusi, në Dhomën e Luleve.

E sigurojmë se godina ku ndodhet Dhoma e Luleve, nga ku ajo sodiste e traumatizuar protestat e opozitës në vitet 2000, do të jetë më 2 mars godina më e sigurtë në botë, e mbrojtur nga vajza dhe gra kuqezi vetëm me mimoza në duar.

Të mos mobilizojë policë kot por t’i dërgojë të kapin tonelatat e drogës!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Raporti i OSBE-ODIHR në çarkun e ndërkombëtarëve të Tiranës

Nga Andi Bushati Raporti përfundimtar i OSBE- ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit, i cili u publikua për arsye të paqarta me shumë orë vonesë...

Aksion si në filma/”Policia, hape derën”, shënjestra u ikën nga “duart”

Një makinë e cila u shpëton policëve, dhe një gazetar që e shtrijnë në tokë vetëm sepse filmoi operacionin. Ka qënë kjo skena që...

Nostalgji futbolli/ Henry flet për Messin: “Nuk di nëse Ronaldo do e bënte…”

Thierry Henry në një intervistë me Rio Ferdinand: "Nuk e di nëse e keni parë ndonjëherë Ronaldon të bëjë atë që dot'ju them për Messin...

Studimi/ Muzika i ndihmoi njerëzit të përballonin pandeminë

Dpa/ Një studim me më shumë se 5,000 njerëz të karantinuar në tre kontinente tregoi se më shumë se gjysma prej nesh përdori muzikë...

Po filmonte aksionin e policisë/ Gazetari: Më shtrinë barkas…

Një situatë e sikletshme i ka ndodhur gazetarit të “News24” Ergys Gjençaj, i cili është shoqëruar nga policia, pasi filmoi një aksion të uniformave...