E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Zbuloni si puth shenja juaj e horoskopit

Puthja është një ndër simbolet më të bukura të dashurisë. Është një veprim fizik aq intim , por që mbart shumë emocione. Puthja është një urë lidhëse që bashkon dy persona, por.. Prisni pak ndoshta më shumë se dy. Astrologjia është gjithnjë e pranishme mes jush. Madje ajo mund të zbërthejë mënyrën sesi puth çdo shenjë. Mos harroni: yjet i dinë të gjitha.

Dashi : Shpeshherë e lini veten të rrëmbeheni nga emocionet dhe romanticicteti i momentit. Arrini të surprizoni gjithmonë partnerin duke i dhënë puthje të paparashikuara, pasionante dhe eksituese.

Demi : Demi është një ndër shenjat më sensuale të zodiakut. Partnerët tuaj janë shumë me fat sepse doni t’i puthni gjatë gjithë kohës. Në fillim nisni me puthje të lehta, të cilat më pas bëhen më pasionante dhe epshndjellëse.

Binjakët : Binjakëve u pëlqen të flasin me partnerin, por vështirë ta ruajnë përqëndrimin para një puthjeje. Ju pëlqejnë puthjet e ëmbla dhe të shpejta shoqëruar me ndonjë fjalë intriguese që di si të ndezë situatën.

Gaforrja : Gaforret janë shumë të ndjeshme. S’kish si të ndodhte ndryshe dhe me puthjet e tyre. Të pëlqen të marrësh puthje emocionuese nga partneri, në të kundërt keq puna.

Luani : Kur vjen fjala tek luani, ju e dini tashmë, pompoziteti është emri i tij i dytë. Ju pëlqejnë puthjet alla Titanik. Doni t’i përjetësoni puthjet jo veç në mendje, por dhe në kohë. Urojmë që partnerët t’ju lejojnë të bëni selfie teksa putheni.

Virgjëresha : Virgjeresh mendon vetëm për punën,por nuk i shpëton dot shkëndijave të një puthjeje. Puthjet tuaja janë romantike dhe të zajrrta ashtu siç është personi juaj.

Peshorja : Ah , sa romantike janë peshoret ! Një darkë buzë liqenit, një serenatë nën dritëne hënës dhe shumë puthje. Çdokush do të ndihej në qiellin e shtatë.

Akrepi : Është e kotë të stërzgjatemi, ju pëleqjnë ndjenjat dhe puthjet pasionante. Nga ato lloj puthjesh që arrijnë të lëvizin diçka brenda jush. Është si një lloj magjie e papërshkrueshme me fjalë.

Shigjetari : Shigjtari është i gatshëm t’i provojë të gjitha, që nga puthjet në faqe deri tek puthjet franceze. Nuk ka rëndësi mënyra sesi puth partneri, mjafton të ndiejë shpirtin e aventurës sikur ju.

Bricjapi : Për bricjapin është e rëndësishme t’i transmetojë ndjesi të bukura partnerit. Një puthje është më shumë se diçka fizike për bricjapët, është një lloj proteze që i fton të zbulojnë botën e tyre

Ujori : Jeni e ëmbël dhe miqësore më të gjithë, prandaj dhe puthjet tuaja janë natyrale dhe spontane. Por ndonjëherë ju përfshijnë emocionet dhe ëndërroni puthje platonike.

Peshqit : Jeni shenja më romantike e horoskopit . Të pëlqejnë puthjet, por do të ruash një anë misterioze që të dukesh e dëshirueshme në sytë e partnerit./Living

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...