E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Zbulohet sa milionë euro u vodhën në Rinas, djali i Berishës tallet me Braçen

Zëvendës kryeministri Erion Braçe përçoi sot mesazhin se Policia e Shtetit ka të gjithë mbështetjen lidhur me grabitjen spektakolare në Rinas.

Grabitja spektakolare/Braçe: Prioritet kapja e banditëve

Por duket se mbështetja e ofruar nga ai, është parë me një sy kritik nga ana e djalit të ish-kryemininistrit Berisha, i cili ka zgjedhur që të tallet.

Shkëlzen Berisha, bashkëngjitur një fotoje lë të nënkuptuar se ai nuk ka aspak besim se drejtësia do të vihet, e mbi të gjitha do të kapen autorët e vjedhjes.

Detaje të reja janë zbuluar nga grabitja në Rinas. Shuma e saktë e vjedhur është 8 milionë euro. Admir Murataj u vra gjatë momentit të grabitjes. Po kështu një tjetër person ka mbetur i plagosur. Policia nuk ka mundur ta arrestojë ose identifikojë atë, por janë vënë re shenja gjaku deri në njëfarë rruge.

E vrau policia apo bashkëpunëtorët?/Krimet e Rënda nuk lejojnë familjen të tërheqë trupin e Muratajt

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...