E premte, 30 Korrik, 2021
36.5 C
Tirana

Zbulohet emri i princit të vogël të ardhur në jetë 4-ditë më parë

Është zbuluar emri I princit të vogël të ardhur në jetë vetëm katër ditë më parë nga familja mbretërore të cilët e kanë bekuar me emrin Louis Arthur Charles.

Duka dhe dukeshë e kembrixhit janë të gëzuar të njoftojnë se ata e kanë bëkuar djalin e tyre me emrin Louis Arthur Charles. Fëmija do të njihet si princi mbretëror Luis i Kembrixhit.” thuhet në deklaratën e pallatit mbretëror.

Anëtarët e kësaj familjeje marrin kryesisht emra të paraardhësve të tyre.  Princi Louis u lind në orën 11.01 më 23 prill 2018 në Spitalin e Shën Marisë në Paddington të Londrës, me peshë 3 kg e 900 gramë. Luis është fëmija i tretë i Duka dhe Dukeshës së Kembrixhit. Gjithashtu ai është i pesti në radhën për fronin.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koka*na në kutitë e picave/Pronarja e makinës ishte një grua

Detaje të reja janë mësuar sa i takon aksionit të zhvilluar në zonën e Xhamllikut në Tiranë, ku u prangosën 5 persona, dhe 1...

Aleanca e shëmtuar e Ramës me Vuçiç kundër Kurtit

Nga Blendi Kajsiu (*Ky artikull është ekskluzivisht për “Panorama.al’.) Kritika që Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga Shkupi i bëri Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në krah...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit padit Ministren e Kulturës

Pas refuzimit për t'i pritur në zyrë dhe për mos zbatim të vendimit të Gjykatës Kushtetuese për Teatrin Kombëtar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit...

Chelsea shijon golat e tij, Armando Broja gati për sfidat e shtatorit

Edicioni i ri futbollistik ende nuk ka nisur për lojtarët e Kombëtares shqiptare, e megjithatë, ato po tregojnë një paraqitje të mirë në minutat...

Brazil/ Rio De Janeiro vaksinon banorët e getos si pjesë e një programi pilot

Mijëra banorë të një lagjeje të varfër në qytetin brazilian të Rio de Janeiros duhet të vaksinohen kundër koronavirusit në një projekt pilot. Projekti do...