E premte, 26 Shkurt, 2021
19 C
Tirana

Zbulohen drejtuesit e festivalit të dhjetorit në RTSH

Blendi Salaj dhe Jonida Vokshi janë dy emrat e zgjedhur për të moderuar festivalin e fundvitit.

Gazetari dhe aktorja janë personazhe të mirënjohur, dhe mjaft të dashur për publikun shqioptar. Duket se pas shumë aludimesh se kush do të ishte në skenën e madhe të këngës, tashmë janë zbardhur edhe emrat e tyre.

Pas spekulimeve të ndryshme rreth festivalit të fundvitit, duket se dy emrat që do të drejtojnë mbrëmjen do të jenë Blendi Salaj dhe Jonida Vokshi.

Ka qenë kjo e fundit e cila ka njoftuar lajmin në fjalë, me anë të një postimi në Instagram.

Përveç kësaj mësohet se Salaj do të jetë edhe skenarist i festivalit, që do të bëjë bashkë artistët e ndryshëm të Shqipërisë, për të zgjedhur këngën më të mirë, e cila do të na përfaqësojë në Eurovision 2021.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...