E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Me skafandra e kapuç në kokë, momenti kur autorët hapin zjarr ndaj 45-vjeçarit

Pamjet e siguruara nga kamerat e sigurisë së një biznesi, do të hedhin dritë lidhur me atentatin në Milot. Në rrugë shihet një motor me dy persona me skafandra dhe kapuç në kokë, që ecën me shpejtësi, ndërsa njëri prej tyre hap zjarri ndaj 3 personave, ku i plagosur ka mbetur Ylli Ibrahimi.

45-vjeçari i cili ka marrë një plumb në këmbë, u nis me urgjencë në Spitalin e Traumës, dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po heton për shkakun e këtij atentati. Nuk dihet ende nëse shënjestra ka pasur një konflikt të mëparshëm me autorët, të cilët dje i zunë pritë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëgjohen dy shpërthime të fuqishme në Lezhë

Dy shpërthime të fuqishme kanë tronditur Lezhën dhe Shëngjinin mbrëmjen e sotme, me një diferencë kohore prej 1 minuti nga njëra-tjetra. Shpërthimi i parë është...

Aleksei Navalni, një rival serioz apo opozitar i “kontrolluar” nga Putin

Aleksei Navalni është opozitari më guximtar në Rusi, që i kundërvihet regjimit autokratik të Vladimir Putinit. Juristi 44-vjeçar ka mbi 4 milion ndjekës në...

Trondisin mjekët në Wuhan: Na kërkuan të gënjejmë për vdekjet nga Covid (Video)

Wuhani është në qendër të vëmendjes pas spekulimeve se koronavirusi ka dalë fillimisht nga një laborator në qytetin kinez. Daily Mail shkruan se një dokumentar...

Vaksinimi kundër Covid-19/ Vuçiç: Të gatshëm të ndihmojmë edhe shqiptarët

Presideni i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se janë të gatshëm që të ndihmojnë shqiptarët me vaksina. I pyetur nga gazetarët, ai tha se serbët...

Kryemadhi: Unë dhe Iliri dikur shkruanim letra, tani dashuria është me telefon

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, gjatë takimit që ka pasur në Fier me qytetarët ka thënë se të rinjtë sot janë bërë asocialë për...