E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Zbardhet grabitja brenda supermarketit, ishte organizuar nga tekniku i kamerave

Në sajë të operacionit të koduar “Fundviti”, policia e Sarandës ka zbardhur vjedhjen e një shume të konsiderueshme parash në një supermarket më 11 dhjetor. Dy grabitësit janë vënë në pranga.

Njëri prej tyre është 37-vjeçari me inicialet B.C., nga Saranda, i cili ka punuar si teknik i kamerave të sigurisë në këtë supermarket. Nëpërmjet telefonit, ai kishte hyrë në sistemin e kamerave dhe kontrollonte shumën e parave që ndodheshin brenda supermarketit.

Personi i dytë që ra në pranga është shtetasi E.D. (Gj.) 40-vjeç nga Talja e Lezhës, i dënuar më parë në Itali për vjedhje dhe sulm ndaj forcave të policisë.

Gjatë finalizimit të aksionit të koduar “Fundviti”, uniformat blu gjetën dhe sekuestruan 4 milionë lekë të reja, 2500 dollarë, 1000 paund, 2 makina me të cilat u larguan autorët, 4 celularë, 3 pajisje DVR dhe 2 laptopë.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Vjedhja” kryer në bashkëpunim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...