E enjte, 2 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Zbardhet agjenda/Kryeministri i Holandës mbërrin sot në Tiranë

Sot pritet të mbërrijë në vendin tonë kryeministri i Holandës, Mark Rutte. Ai do të pritet nga kryeministri Edi Rama, dhe më pas do të ketë edhe një konferencë për shtyp mes tyre. Rutte pritet të vizitojë edhe ambientet e piramidës, për të parë nga afër projektin e rijetëzimit në një qendër teknologjie. Për herë të parë në qershor 2021, Holanda vlerësoi progresin e Shqipërisë në rrugën e saj të anëtarësimit në BE, si dhe përparimin me reformat. Lidhur me këtë vizitë, edhe kryeministri Edi Rama, disa javë më parë ka bërë një reagim duke njoftuar datën e takimit.

Agjenda e vizitës së kryeministrit të Holandës, Mark Rutte në Shqipëri

11.20  – Ceremonia e mirëseardhjes

11.30 – Takimi i homologëve Z.Rama-Z.Rutte

11.55 – Takim i delegacioneve Holandë-Shqipëri

12.30 – Konference për shtyp i kryeministrit Rama dhe kryeministrit të Holandës Rutte

14.00 – Vizitë në ambjentet e piramidës, për projektin e rijetëzimit në një qendër teknologjie.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Rama shpërndau këngën e Fifit, reagon Flori: S’jemi në forume politike

Greqia konfirmon rastin e parë të Omicron. Gjobë kush nuk vaksinohet

Greqia ka raportuar rastin e parë të variantit të koronavirusit Omicron në ishullin e Kretës, njoftoi sot në mëngjes Ministri grek i Shëndetësisë, Thanos...

Akuzat për “Toyota Yaris”, Balla-Bashës: Kallëzoje penalisht Berishën

Në Kuvend janë rikthyer sërish përplasjet e ashpra ndërmjet mazhorancës dhe opozitës, në lidhje me ndryshimet në ligjin për "Pastrimin e parave". Kreu i...

4 mijë euro për gradën “Nënkomisar”, SPAK del me njoftimin e rëndësishëm

Një kryekomisar, me detyrë Lektor në Fakultetin e Hetimit pranë Akademisë së Sigurisë si dhe një Inspektor në Drejtorinë e Qarkullimit Rrugor të Policisë...

Basha: Institucionet shtetërore me kod omerta të mafies, pranoni Vettingun

Kryedemokrati Basha, nga Kuvendi bëri thirrje që të pranohet kërkesa për Vettingun në politikë. Gjatë fjalës së tij në seancën plenare në Kuvend, Basha...

Rama: Do ndaloheni të shkoni në punë, nëse nuk vaksinoheni!

Kryeministri Rama ka paralajmëruar qytetarët e pa vaksinuar, se nëse nuk marrin dozën e parë, do vijë dita që nuk do mund të marrin...