E hënë, 1 Mars, 2021
11 C
Tirana

Yuri Kim uron në shqip: Të dashurit miq, gëzuar Vitin e Ri

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Yuri Kim e ka nisur mëngjesin e sotëm me një urim në gjuhën shqipe për një Vit të Ri të gëzuar dhe të lumtur.

Kim shprhet e ky vit i ri është më i dashur, më i lumtur dhe plot mundësi.

Të dashurit miq, Gëzuar Vitin e Ri – Gëzuar 2021! Le të presim një Vit të Ri që është më i dashur, më i lumtur dhe plot mundësi“, shkruan Kim në rrjetin social, Twitter.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta ngre tonet: Kush shet votën sa një dele s’ka të drejtë të kërkojë llogari

Presidenti i Republikës, Ilir Meta tha se vetëm zgjedhjet e lira dhe të ndershme të 25 prillit bëjnë që të çelen negociatat e Shqipërisë...

Meta: Kush vjedh një votë do ia pres dorën, qoftë Monikës, Bashës apo Ramës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka folur me tone të ashpra për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. I ftuiar në emisionin ''Frontline''' në ''News24'', Meta...

Meta: Nëse Rama merr 71 mandate pa prekur votën, do jap dorëheqjen si President

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka paralajmëruar dorëheqjen e tij në këtë post, nëse sipas tij, kryeministri Edi Rama merr 71 mandate më 25...

A do të ketë një 2-Mars tjetër? Ja si përgjigjet Presidenti Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka folur në lidhje me manifestimin e 2 marsit të vitit 2020. I ftuar në emisionin ‘Frontiline’,  Meta tha...

”Nuk ishte vetëm”/ Flet kamerieri që i shërbeu kafenë e fundit Behar Sofisë

Personi që i shërbeu kafenë e fundit Behar Sofias, kamerieri i lokalit me inicialet K.Gj., ka treguar se 66-vjeçari nuk ishte vetëm ditën që...