E hënë, 18 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Yuri Kim bën lëvizjen e radhës, Ambasada Amerikane zbardh detajet 

Ambasadorja Yuri Kim ka vijuar turin e saj të vizitave mbarë vendit. Sikurse njofton Ambasada Amerikane në Tiranë, Kim ka qenë e pranishme në Vlorë, ku është takuar me një grup të rinjsh aktivistë dhe pjesëmarrës në programet amerikane për të rinjtë.

Në njoftimin e shpërndarë në Facebook, thuhet se nxënësit ndanë përvojat e tyre në projektet e teknologjisë, risive, pjesëmarrjes qytetare dhe zhvillimit të komuniteteve.

Ambasadorja Kim i nxiti që të vazhdojnë punë e mirë që kanë bërë deri më tani.

Njoftimi

Këtë javë, Ambasadorja Kim vizitoi Këndin Amerikan në Vlorë, ku u takua me një grup të rinjsh aktivistë dhe pjesmarrës në programet tona për të rinjtë. Nxënësit ndanë përvojat e tyre në projektet e teknologjisë, risive, pjesëmarrjes qytetare dhe zhvillimit të komuniteteve. Ata folën edhe mbi ndikimin që programet e Këndit Amerikan në Vlorë kanë sjellë për rininë në rajon. Ambasadorja Kim i uroi ata për nismat e tyre dhe i nxiti që të vazhdojnë punë e mirë që kanë bërë deri tani!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Befason Çiljeta: Do votoj Ramën, demokratët janë të zhgënjyer nga Basha

Do të mbahet mend si një nga këngëtaret që ka qenë e pozicionuar hapur krah Partisë Demokratike, madje ka qenë pjesë e disa mitingjeve...

Nga këmbët tek buzëqeshja: Vipat që kanë siguruar pjesë të trupit të tyre

Njerëzit e famshëm janë të njohur për bërjen e gjërave të pazakonta dhe për shpenzimin e shumave të mëdha. Ndërkohë, disa prej tyre kanë...

Pse populli nuk e kupton, që zgjedhjet e 25 prillit janë shitur nga Basha?

Nga: Kreshnik Spahiu 5 vjet më parë kam përjetuar një nga ngjarjet më të hidhura në politikë. Isha në Peshkopi gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet...

Gjermani, kush nuk pranon karantinën do të mbahet në qëndra paraburgimi

Gjermanët që refuzojnë të karantinohen pasi rezultojnë pozitiv ndaj Covid do të mbahen në qendrat e paraburgimit sipas rregullave të reja të përgatitura nga...

Futbollisti shqiptar firmos kontratë të re me klubin e Premier Ligës

Futbollist Meritan Shabani ka firmosur një kontratë të re me skuadrën e Volvesit në Angli. Trekuartisti 21-vjeçar ka firmosur një kontratë të re deri në...