E hënë, 26 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Xhelal Mziu i “nxjerr bojën” Superiores, ja kush ndeshje ishte e trukuar

Kampionati shqiptarë i futbollit është bërë i parashikueshëm në sfidat e javës së fundit. Këtë e ka bërë pikërisht kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu që pretendon se po punohet fort nga ekipet e tjera që të lëshojnë këtë vit Kamzën nga kategoria. Sot ishte hera e dytë që ai ka zbuluar para se të luhet ndeshja se si do të përfundojë, madje dhe me rezultat të saktë.

Disa javë më parë Mziu ishte shprehur se: “Teuta do të fitojë kundër Laçit javën e ardhshme. Kjo sfidë do të kuotohet edhe në bastet sportive dhe ftoj të gjithë ata që luajnë baste, të luajnë fitoren e Teutës.” Në fund rezultoi e vërtetë, Teuta e fitoi takimin me shifrat 1-0.

Sot, po i njëjti person, para sfidës Vllaznia-Laçi ka deklaruar se ndeshja do të përfundonte 1-0. Për ‘panorama sport’ Mziu është shprehur: “Kam informacion se fiton Vllaznia. Premion që i kishin premtuar e ka marrë Laci! Vini baste se fiton Vllaznia 1-0.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kroaci/ Albin Kurti viziton të plagosurit, nesër Kosova në ditë zie

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti vizitoi në spital, të plagosurit nga aksidenti tragjik i mëngjesit të kësaj të diele. Në deklaratën për mediat, ai...

Më e fortë PD-ja pas Kuvendit, por më e vogël elektoralisht…

Nga Eduard Zaloshnja Pak pikëpyetje kishte para kuvendit të PD-së se ç’do të ndodhte me propozimet e rivalëve të Bashës për ndryshimet rrënjësore në statutin...

Golem/ Shpëtohen nga mbytja dy vajza, pushuesit shmangin tragjedinë

Dy vajza të moshave 10 dhe 17 vjeç, nga Elbasani, u shpëtuan nga mbytja sot në plazhin e Golemit. Ndërhyrja e Policisë, pushuesve dhe mjekëve...

Fauci: doza e tretë e vaksinës e nevojshme për një kategori të caktuar

VOA/Anthony Fauci, zyrtari më i lartë amerikan për sëmundjet infektive,tha të dielën se amerikanët që e kanë sistemin e imunitetit të dëmtuar mund të...

Ballkanizmi i ambasadorëve të perëndimit

Nga Andi Bushati Ambasadorët kryesorë të perëndimit në Tiranë janë bërë sot protagonistë të një parade turpi që reket tu’a shesë shqiptarëve sapunin për djathë....