E diel, 28 Nëntor, 2021
12.5 C
Tirana

Web Designeri i habit të gjithë: Quan djalin HTML në nder të profesionit të tij

Një web designer nga Filipine është bërë viral për shkak të emrit të pazakontë që i vendosi të birit të porsalindur. Mac Pasqual vendosi ta quajë djalin e tij me emrin HTML, shkurtim i Hypertext Rayo Pascual, në nder të profesionit të tij, shkruan Daily Mail.

Pascual tha për mediat lokale se emrat unik janë karakteristë e familjes së tij, duke shpjeguar se emri i tij i shkurtër është Macaroni 85.  Ai tha se motra e tij quhet Spageti 88, ndërsa dy fëmijët e motrës së tij quhen Cheese Pimiento dhe Cheese Parmesan.

Mediat lokale raportuan se HTML lindi i shëndetshëm, me peshë 2.25 kilogramë në spitalin e Bulacanit, rreth një orë me makinë në veri të kryeqytetit, Manila.

Nëna e tij, Salie Rayo Pascual, tha se ishte shumë e lumtir për lindjen e fëmijës së saj dhe u shpreh se të afërmit ishin të kënaqur me zgjedhjen e emrit.

Postimi është shpërndarë më shumë se 8978 herë dhe ka frymëzuar shaka të shumta nga përdoruesit e mediave sociale. Të tjerë ishin të shqetësuar se emri i tij unik mund ta vështirësonte jetën për HTML.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...