Kryesore

Vuçiç s’lëshon pe: Po u hoq taksa, do dialogojmë me Kosovën


               Publikuar në : 20:26 - 13/02/20 M D

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç pas takimit me ambasadorin Richard Grenell, ka deklaruar se vetëm kur të hiqet taksa, Serbia do dialogojë me Kosovën.

“Kemi pasur një bisedë të hapur dhe të sinqertë – që nuk është kurrë e lehtë për ne – por unë jam i kënaqur që Richard Grenell është aq i vendosur për heqjen e taksës”, ka shkruar Vuçiç në rrjetin social Instagram.

Ambasadori Grenell pritet të takojë edhe Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT