E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Vuçiç: S’do nënshkruaj për njohjen e një Kosove të pavarur!

Dialogu me Kosovën është rikthyer sërish në fokus nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Vuçiç ka thënë se është për kompromis, por si president nuk do ta nënshkruaj njohjen e pavarësisë së Kosovës.

“Ne duam një kompromis, por unë nuk do të nënshkruaj njohjen e një Kosove të pavarur”, ka thënë Vuçiç. Presidenti serb thënë se Serbia duhet të marrë pjesë në negociatat e ndërmjetësuara nga Brukseli. Kjo deklaratë e tij vjen para takimit me kryeministrin Albin Kurti, që pritet të mbahet nga fundi i muajit qershor.

Në këtë mbledhje Vuçiç ka lexuar edhe letrën e dorëheqjes së një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të tij, Nebojsha Stefanoviqit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me ar*ë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...