E diel, 22 Maj, 2022
20.5 C
Tirana

Vuçiç reagon për foton e famshme ku po i ‘sillte’ birra Sheshelit

Aleksandar Vuçiç, sot në krye të shtetit serb dhe faktor shumë i rëndësishëm për politikën serbe, ka komentuar foton e famshme ku po i ‘sillte’ birra Sheshelit.

Gjatë intervistës së mbrëmshme në TV Pink, Vuçiç ka komentuar fotograninë që është bërë virale. Ai duket se po mban birra për Kryetarin e Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, të cilën e ka quajtur foto-montazh.

“Ajo foto është bërë në Komisionin e Zgjedhjeve, dhe nuk jam duke e bartur birra, por një kuti me nënshkrime për pjesëmarrje në zgjedhje.

Ata e kanë montuar thuajse si të vërtetë, që unë po mbaj birra për Sheshelin dhe e kanë shpërndarë në tërë rajonin. Shesheli nuk ka pirë birrë asnjëherë, por vetëm koka-kollë”, ka deklaruar Vuçiç.

Prej disa vitesh, një fotografi është shpërndarë në rrjetet sociale, ku shihet presidenti aktual i Serbisë duke sjellë një arkë me birra në dhomën ku janë ulur Tomislav Nikoliç dhe Vojislav Sheshel. Kjo foto nuk është shpërndarë pa qëllim, pasi Vuçiç dikur ishte anëtar i partisë së Sheshelit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...