E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

Vuçiç anulon vizitën në Gjermani

loading...

“Takimi i planifikuar do të mbahet, por përmes një konference me video në mesditën e së hënës midis kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiç “, tha Zyra e Kancelares kur u pyet nga DW.

Zëdhënësi i qeverisë gjermane Steffen Seibert tha në një konferencë të rregullt shtypi të premten se një zgjidhje e tillë erdhi pas një marrëveshjeje nga “të dy palët”.

“Të dyja palët ranë dakord të anulojnë vizitën e Vuçiç në Berlin,” tha Seibert.

Një masë e tillë nuk është një rast i izoluar, pasi u njoftua gjithashtu se takimi i planifikuar midis kryeministrit të Luksemburgut, Xavier Bettel dhe kancelares gjermane, u anulua për të njëjtën arsye.

Mediat e Beogradit raportuan se bisedimet midis Angela Merkel dhe Aleksandar Vuçiçit të hënën kanë të bëjnë me krizën e Kosovës, por edhe me luftën kundër virusit Corona./DW

 

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Nuk ka bindur Guardiolën, mbrojtësi portugez bëhet pjesë e një shkëmbimi

Joao Cancelo u transferua këtë sezon te Manchester City nga Juventus. Pritshmëritë e trajnerit Pep Guardiola për anësorin portugez ishin të larta, megjithatë mbrojtësi...

Pas divorcit Adele shet shtëpinë e saj dhe humbet një milion paund

Në mënyrë që të ndërroje faqe dhe të shpëtoje shpejt e shpejt nga kujtesa e ish-burrit Simon Konecki, Adele ka shitur vilën e saj...

Firmoset marrëveshja/ Kontribut prej 700,000 dollarë nga Zvicra, Norvegjia e UNDP

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka nënshkruar sot një partneritet me Ambasadën e Zvicrës, Ambasadën Mbretërore të Norvegjisë për Shqipërinë, dhe Programit për...

E kaloi jetën si pjesë e “shfaqjeve të pazakonta”, njihuni me njeriun me fytyrë luani

Quhej “shfaqja më e madhe në botë”. Ishte bashkimi i 2 trupave më të famshme të cirkut në botë, që performonin numrat më argëtues...

“Me pak durim do dalim me kokën lart”, Rama: Nga nesër në orën 13:00 do mbylleni në shtëpi

Nga nesër në orën 13:00 e deri të hënën në orën 05:00, gjithçka do të jetë e mbyllur në vendin tonë. Kjo fashë orari...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT