Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë sulmuesi senegalez

Një sëmundje e rëndë i ka marrë jetën ish-lojtarit të njohur senegalez, Papa Bouba Diop. Sulmuesi i njohur ka ndërruar jetë në moshën 42-vjeçare, nga një sëmundje e rëndë që vuante prej kohësh.

Diop u bë hero kombëtar, pasi shënoi golin e fitores 1-0 ku Senegali i tij mundi Francën në Botërorin e 2002 në Japoni dhe Kore e Jugut.

Papa Bouba Diop pati një karrierë të gjatë dhe të pasur futbollistike, nga ku u aktivizua me shumë skuadra të njohura si Lens, Portsmuth, Fulham, Uest Hem dhe Birminghem.