E enjte, 21 Janar, 2021
7 C
Tirana

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë sulmuesi senegalez

Një sëmundje e rëndë i ka marrë jetën ish-lojtarit të njohur senegalez, Papa Bouba Diop. Sulmuesi i njohur ka ndërruar jetë në moshën 42-vjeçare, nga një sëmundje e rëndë që vuante prej kohësh.

Diop u bë hero kombëtar, pasi shënoi golin e fitores 1-0 ku Senegali i tij mundi Francën në Botërorin e 2002 në Japoni dhe Kore e Jugut.

Papa Bouba Diop pati një karrierë të gjatë dhe të pasur futbollistike, nga ku u aktivizua me shumë skuadra të njohura si Lens, Portsmuth, Fulham, Uest Hem dhe Birminghem.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...