E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Vrau të birin, gjykata merr vendimin për babanë e Albert Krasniqit

Skënder Krasniqi është shpallur fajtor për vrasjen e djalit, dhe është dënuar me 3 vite e 5 muaj burg. Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit Skënder Krasniqi, për veprën penale “Vrasja nga pakujdesia” nga neni 175 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

I akuzuari është shpallur fajtor, dhe është dënuar me burgim me 3 vite e pesë muaj. Koha e kaluar nën masën e paraburgimit për të pandehurin, do të llogaritet në dënimin e shqiptuar me burgim prej datës 27.01.2021.

Vrasja e Albert Krasniqit nga babai i tij, Skënderi, tronditit Prishtinën. Biznesmeni i ndërtimit, Skënder Krasniqi qëlloi me armë zjarri të birin, duke i marrë jetën, ndërsa më pas ka njoftuar vetë Policinë e Shtetit, në mënyrë që ta prangosnin.

Alberti ishte personazh i njohur i showbizz-it shqiptar, për shkak të lidhjeve të tij me figurat publike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...