E premte, 22 Janar, 2021
10 C
Tirana

Vrau kunatin në ditën e parë të 2021-it, burg për autorin

Gjykata e Tiranës vendosi masen e sifurisë ”Arrest me burg” për Klajdi Shumdin, i cili qëlloi për vdekje kunatin e tij, në orët e para të mengjesit të 1 janarit. Shundi akuzohet për veprën vrasje për shkak të rrethanave familjare.

Para gjykatës, Shundi ka pretenduar se nuk mbante mend  asgjë nga ngjarja ndërsa me viktimën, Vladimir Zvezhda, ka patur marrëdhenie të mira.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 03:45 gjatë ndërrimit të viteve tek rruga “5 maji” në Tiranë, ku 34-vjeçari Klajdi Shundi vrau me thikë kunatin e tij, Vladimir Zvezhda.

Gjatë një konflikti të nisur në tavolinë, i riu e qëlloi me thikë në qafë, duke i marrë jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...