E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Vrau ish-gruan me bukë në gojë, qan para gjykatës: Vjehrri më kërcënoi

Elton Metaj mori dënimin “arrest me burg”, pasi vrau ish-bashkëshorten e tij Sabrina Bengaj. 31-vjeçari ekzekutoi ma kallashnikov ish-gruan, 23 vjeç, në banesën e kësaj të fundit në Zhupan të Fierit, mbrëmjen e së premtes.

Ai shkoi në shtëpinë e ish-bashkëshortes dhe e qëlloi për vdekje, ndërkohë që kjo e fundit po konsumonte darkën.

Ai gjatë seancës u shfaq i rënduar nga gjendja psikologjike. Gjatë seancës ka qarë, dhe për këtë arsye është ndërprerë seanca, për të filluar pak minuta më vonë.

Burimet bëjnë me dije se 31-vjeçari ka fajësuar familjarët e së ndjerës, se krimin e rëndë e ka kryer edhe pas presioneve të vazhdueshme nga vjehrri. “Më ka bërë presion vjehrri, më ka kërcënuar”, ka thënë ai. “E mora armën për vetëmbrojtje”, tha Metaj.

Ai është shprehur se e donte ende ish-bashkëshorten, të cilës i mori jetën me bukë në gojë.

Familjarët e Sabrina Bengaj thanë një ditë më parë se Metaj ushtronte dhunë ndaj saj, duke kërkuar që të vihen përpara drejtësisë edhe prokurorët dhe gjyqtarët që e liruan pas pengmarrjes që ai i bëri 1 vit më parë familjes së ish-gruas.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   I mori jetën ish-gruas, familja denoncon në SPAK gjyqtarin dhe prokurorin

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...

VIDEO/Drogë, armë e vjedhje energjie, momenti i arrestimit të volejbollistit

Një volejbollist ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur me armë zjarri, municion luftarak dhe kokainë. Volejbollisti 26-vjeçar i identifikuar si Eraldo...

Debati në PD, Basha-Berisha na sjell edhe njëherë debatin për sovranitetin

Nga: Ben Andoni Në Shqipëri është e prerë dhe e menjëherë-pranueshme se nëse e thotë diçka apo e artikulon ambasadori i SHBA-së, atëherë deklarata ka...