E diel, 24 Tetor, 2021
11.5 C
Tirana

Vr*u gruan në sy të foshnjes/ Nëna e autorit: E takojmë mbesën 5 herë në muaj

Babis Anagnostopulos u vu në pranga, pasi mbyti bashkëshorten dhe u mundua ta fshihte krimin, duke sajuar një grabitje. Piloti vrau gruan, pasi kjo e fundit i kishte kërkuar divorcin. Ai rrëfeu një histori të sajuar ku përfshiu dhe shqiptarët, por më vonë u zbulua se personi që qëndronte pas krimit të rëndë ishte vetë 32-vjeçari.

Nëna e Babis Anagnostopulos që vrau gruan e tij Caroline, në shtëpinë e tyre në Glyka Nera, një krim që tronditi gjithë Greqinë, ka thyer heshtjen e saj.

Foshnja e Carolines është rritur me gjyshen e saj muajt e fundit, dhe familja e autorit e sheh fëmijën për disa ditë, pasi Prokuroria e të Miturve i dha kujdestarinë prindërve të viktimës.

“Siç dikton urdhri i prokurorit, ne e shohim fëmijën tonë 5 ditë në muaj, në fund të çdo muaji. Procesi respektohet nga të dyja palët, dhe secila familje përpiqet t’i japë kohën që i duhet familjes tjetër”, thotë nëna e Babis Anagnostopoulos.

Burimi i lajmit: CNN. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...