E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Meta: Elbasani dhe Durrësi, qarqet më problematike

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur mesditën e sotme në Elbasan, ku mbeti i vdekur pas një përplasjeje me armë, 56-vjeçari Pjerin Xhuvani.

Gjatë një prononcimi për mediat nga Fieri, Meta u shpreh se nuk mund të flasë pa patur të qartë dinamikën e ngjarjes.

Kreu i Shtetit deklaroi se Elbasani dhe Durrësi janë dy qarqet më problematike, pasi sipas tij kandidatët e dosjeve të Shijakut dhe të Dibrës, kandidojnë sërish në këto zgjedhje.

Ilir Meta: ”Nuk mund të them asnjë gjë pa patur  të qartë panoramën apo dinamikën e ngjarjes së Elbasanit. Elbasani dhe Durrësi janë dy nga qarqet më problemtike. Kandidatë të dosjeve të Shijakut dhe të Dibrës janë kandidatë sërish. Prokuroria është e njëanëshme në Tiranë, po ashtu edhe SHISH. Dihet që Policia në Elbasan bëhet palë e grupimeve të lidhura me Taulantin. Payshim që do të mbajnë përgjegjësi për çdo ngjarje që po zhvillohen në vend.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....