E premte, 6 Gusht, 2021
26.5 C
Tirana

Vrau veten në komisariat, kolegët: I thirrëm por nuk…

Fieri u trondit mëngjesin e sotëm ku një inspektor policie vrau veten në ambientet e komisariatit, pak pasi kishte përfunduar turnin. Kastriot Fafaj qëlloi veten e tij në zemër e ndërsa zhurma nuk është dëgjuar pasi ka puthitur armën pas trupit, në mënyre që krisma të mos dëgjohej shumë.

Ende nuk dihen rrethanat që çuan 46-vjeçarin në vendimin ekstrem të vetëvrasjes.

Fafaj sapo ka mbaruar turnin dhe ka shkuar të pushojë në fjetinën e policisë, pranë komisariatit, brenda rrethimit të drejtorisë.  Kanë qenë koleget të cilët kane thirrur disa herë, pasi kanë dashur hyjnë në dhomën e ku gjendej Kastrioti por nuk ka reaguar, kanë shqyer derën dhe e kanë gjetur të vetëvrarë

Kolegët që shkuan të parët në vendngjarje, në dëshminë e tyre në polici thanë se e kishin parë Kastriotin që kishte hequr këpucët, ishte shtrire dhe ashtu kishte qëlluar veten.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zyrtare/ Messi largohet përfundimisht nga Barcelona

Lionel Messi nuk do të jetë më pjesë e Barcelonës. Njoftimi ka ardhur nga klubi katalanas, ku zyrtarizoi “divorcin” me yllin argjentinas për arsye...

Kryengritja në gotë e Sali Berishës kundër SHBA

Nga: Mero Baze Sali Berisha i harxhoi gjithë fishekët kundër SHBA, në një përpjekje për t’u dëshmuar atyre se ka pas Partinë Demokratike dhe do...

Ish-shefi i Ndërlidhjes: Ju rrëfej sozinë që përdorte Enveri në Pogradec

Inxhinier Luan Pogaçi, ish-shefi i Ndërlidhjes dhe Informacionit i Drejtorisë së Dytë të Ministrisë së Brendshme, numrin e kaluar ka kujtuar bëmat e Hekuran...

Kemi kryetar, por jo lider! PD, zyrtarisht në konflikt

Nga: Fatbardh Kadilli Nuk mjafton të ulesh në karrigen e kryetarit që të kryesosh, të udheheqësh. Janë gjëra të ndryshme. Kryetar të bëjnë vendimet. Kryetar...

Asnjë humbje jete nga Cov*d-i gjatë 24 orëve të fundit, rriten infektimet

Dita-ditës po shtohen infektimet. Duket se thirrjet e Ministrisë së Shëndetësisë për të zbatuar masat anti-Covid, kanë shkuar në "vesh të shurdhër" për këtë...