E diel, 20 Qershor, 2021
29.5 C
Tirana

Vrau shoferin e fugonit me thikë në zemër, Arbër Kote nuk pranohet në burgun e Durrësit

Arbër Kote, i cili u arrestua pasi vrau me thikë në zemër shoferin e një fugoni, nuk është pranuar në paraburgimin e Durrësit.

26-vjeçari i akuzuar për vrasjen e shtetasit Idajet Dulla të shtunën pasdite, nuk u pranua për arsyen se babi i tij, Astrit Kote, ka qenë drejtor i këtij institucioni. Kjo gjë është cilësuar si konflikt interesi nga togat e zeza.

Si rrjedhojë, Kote do të qëndrojë deri në përfundim të gjykimit në burgun e Fushë-Krujës. Në dëshminë e tij në gjykatë, i akuzuari ka thënë se ka vepruar për vetëmbrojtje, ndërsa është shprehur i penduar që ka lejuar përshkallëzimin e situatës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Sekuestrohen 300 kg kokainë në portin e Durrësit, arrestohet një person

Dita ndërkombëtare e emigrantëve, 20 qershori. OKB: 82 milionë kanë emigruar

Më 20 qershor është Dita Botërore e Refugjatëve. Sipas raportit të fundit të OKB-së, më shumë se 82 milionë njerëz janë zhvendosur, megjithë mbylljen...

Rama flet në France 24 për negociatat, vaksinat, turizmin dhe patronazhistët

“Shqipëria shpreson për hapjen zyrtare të negociatave të pranimit të vendit në Bashkimin Evropian, në fund të qershorit, negociata të cilat janë bllokuar prej...

Euro 2020/ Kombinacionet për çdo kombëtare, si kalojnë katër vendet e 3-ta

Cilat kombëtare janë kualifikuar deri tani, cilat mund t'u bashkohet atyre në raundin e 1/8-ave, rregullat në rast barazimi me pikë dhe çfarë i...

SHBA/ Kamionçina hyn mes turmës gjatë paradës LGBT, bilanc tragjik

Një i vdekur dhe dy të plagosur. Ky ka qenë bilanci i një ngjarjeje që ndodhi dje në mbrëmje në Florida të SHBA-ve, kur...

Vëllezërit që shitën pikturën false dhe zbuluan që pagesa u bë me para false

Historia fillon në 2003-shin, kur vëllezërit Font, nga Girona, Spanjë, blenë pikturën "Portreti i Antonio Maria Esquivel" (Retrato de Antonio María Esquivel), atribuar penelit...