E enjte, 21 Janar, 2021
5 C
Tirana

Vrau 25-vjeçarin, shtyhet për nesër masa e sigurisë për efektivin

Është shtyrë për nesër seanca gjyqësore për efektivin N. Hajdaraj, që vrau 25-vjeçarin Klodian Rasha. Pak çaste më parë, kryeministri Edi Rama shkoi për vizitë në familjen e Klodian Rashës, të riut që humbi jetën nga policia.

Numri një i qeverisë bisedoi me babain e viktimës, Qazim Rasha, ndërsa ministrja Elisa Spiropali ka takuar të ëmen brenda shtëpisë.

Dje në Tiranë dhe disa qytete të tjera të vendit u zhvilluan protesta për vrasjen e të riut nga efektivi i policisë. Një protestë e cila shpërtheu në revoltë të hapur të qytetarëve, të cilët dogjën pemët dhe goditën me sende të forta Kryeministrinë dhe Ministrinë e Brendshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...