E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Vrasja e Majollarit pasi u kthye nga azili, lihet në fuqi vendimi për të liruar Kastriot Gjuzin

Gjykata e Apelit ka pranuar kërkesën e Prokurorisë, duke lënë në fuqi vendimin për pushimin e hetimeve për  Kastriot Gjuzin, i cili dyshohet si autor i vrasjes së Mario Majollarit.

Gjuzi u la i lirë me vendim të Gjykatës me datë 28 maj për të pushuar çështjen ndaj tij për shkak të mungesës së provave.

Majollari dyshohet se u vra për motive gjakmarrjeje, pasi 18 vite më parë babai i viktimës kishte vrarë të vëllain e Kastriot Gjuzit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dhunoi kryebashkiakun e Selenicës, pranga 57-vjeçarit. Dalin dyshimet e para

Një 57-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi akuzohet se ka goditur kryetarin e Bashkisë së Selenicës, Pëllumb Binaj. Pas hekurave...

Shto ujë e shto…komisione

Nga: Skënder Minxhozi Lulzim Basha po përpiqet të krijojë një axhendë paralele me "Foltoren" e Sali Berishës, e cila po gërryen prej javësh jo vetëm...

Rrjedhin dokumentet konfidenciale, si lobojnë shtetet për ngrohjen globale

Një rrjedhje e madhe e dokumenteve të parë nga "BBC News", tregon se si vendet po përpiqen të ndryshojnë një raport shkencor vendimtar, se...

Veshka e derrit transplantohet te njeriu (FOTO)

Për herë të parë, një veshkë derri është transplantuar në një njeri, pa shkaktuar refuzim të menjëhershëm nga sistemi imunitar i marrësit, një përparim...

Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/Publikohen pamjet ‘apokaliptike’ (VIDEO)

Të paktën 3 persona u vranë dhe më shumë se 30 u plagosën në një shpërthim të fuqishëm në një restorant, në qytetin verilindor...