E martë, 14 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Vranësira e rrebeshe shiu, pritet përmirësim i motit vetëm pas mesnatës

Më të lexuarat

Shqipëria sot do të karakterizohet nga mot i vranët me shira të izoluar, që do të dominojnë gjatë pjesës së parë të ditës.

Por pjesa e dytë e ditës sjell zhvillim të vranësirave, duke sjellë rrebeshe shiu, të cilat herë pas here behën mesatare dhe lokalisht intensive. Pritet përmirësim i motit vetëm pas mesnatës.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë mëngjesit, por rënie më të ndjeshme sjell mesdita duke luhatur vlerat ditore nga 8°C mëngjesi deri në 25°C mesdita.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 65 km/h nga drejtimi Jugor, duke krijuar brigjet detare dallgëzim 6 ballë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

U burgos për lajme të rreme, gazetari infektohet me koronavirus në qeli dhe ndërron jetë

Gazetari egjiptian, Mohamed Monir ka ndërruar jetë pasi u infektua me koronavirus në qelitë e paraburgimit. Monir u arrestua muajin e kaluar, pasi u shfaq...

“Hapat e ardhshëm për negociatat”/ Varhely takon kryenegociatorin e Shqipërisë

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ka zhvilluar sot një takim me kryenegociatorin e Shqipërisë, Zef Mazi. Përmes një postimi në “Twitter”, Varheleyi shprehet...

OFL i dërgon formularin 4 personazheve të njohura në Shkodër

Operacioni Forca e Ligjit (OFL) i ka dërguar formularin për deklarimin e pasurisë katër personazheve të njohur në Shkodër. Bëhet me dije se formularin e...

“Do paguajmë të gjithë banorët”/ Rama: Nis dhënia e granteve në Tiranë

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se ka nisur shpërndarja e granteve për banesat e dëmtuara në Tiranë, nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai theksoi se...

Shkëmbimi i bujshëm/ Ja çfarë i ofron Chelsea klubit të Atletico Madridit

“Daily Mirror” shkruan se Chelsea dëshiron portierin slloven të Atlético Madridit dhe ka në mendje edhe ofertën, që do të paraqesë. Përveç një shume të...