Aktualitet

Vranësira dhe reshje shiu, parashikimi i motit për ditën e sotme


               Publikuar në : 08:25 - 06/12/19 L M

Dita e sotme do të karakterizohet nga një mot me vranësira në Veriperëndim dhe reshje shiu në pjesën e dytë të ditës. Ndërsa në zonën qendrore dhe Jug do të mbetet me kthjellime dhe vranësira mesatare, si dhe do të ketë prani të mjegullës.

Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5-2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehtë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore 0/12°C

Zonat e ulëta  4/17°C

Zonat bregdetare 9/18°C

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT