E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Vra*ja në ish-Bllok në 2018, Ervis Martinaj dënohet me 3.8 vite burg

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 3.8 vite burg Ervis Martinaj  për vrasjen e ndodhur në zonën e ish Bllokut në vitin 2018.

Kujtojmë se në përplasjen me armë mbeti i vrarë Fabiol Gaxhaj dhe u plagos vetë Ervis Martinaj si dhe Elion Hato.

Martinaj akuzohet për 4 vepra penale atë të “organizimit të paligjshëm të lojërave të fati”, “falsifikim letërnjoftimesh”, “fshehje të ardhurash” dhe “sigurimi i mjeteve dhe kushteve për të kyer një vrasje”.

Gjykata e Tiranës e shpalli fajtor dhe e dënoi Martinaj me 5.6 vite burg, por për shkak të gjykimit të shkurtuar ai përfitoi uljen e 1/3-ës së dënimit duke u dënuar me 3.8 vite burg.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përplasjet në PD dhe “non grata”, Hajdari komenton deklaratat e Escobar

Përplasjet e forta në PD, shpallja “non grata” e Berishës e rikthimi në Kuvend janë risjellë sërish në fokus. Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, i ftuar...

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...