E hënë, 18 Janar, 2021
3 C
Tirana

Vranë vajzën për çështje nderi, gjykata lë në qeli babë e bir

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën “arrest me burg” për vrasësit Faik dhe Shkëlzen Buci, të cilët i morën jetën 23-vjeçares Eglantina Buci. Mësohet se këtë vendim e ka dhënë gjyqtari Lazer Sallaku, ndërsa prokuror i çështjes është Artan Lulo.

Gjatë seancës së sotme, autorët u shfaqën të qetë. I ati i vikrimës kujdesej që gjatë gjithë kohës të buzëqeshte përpara kamerës.

Eglandina Buci është vrarë në 2012 në Malin me Gropa nga vëllai i saj, me urdhër të babait.

Ata nuk ia falën kurrë Eglantina Bucit faktin që kishte krijuar një lidhje intime me fqinjin dhe ishte larguar të jetonte me të. Ata e akuzojnë atë për prostitucion.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...