E hënë, 1 Mars, 2021
11 C
Tirana

Votimi më 25 prill/ Rama injoron Metën: Luftërat me shpata janë për fëmijët

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në mbrëmje në Rinas, ku po zhvillon një bashkëbisedim me gazetarët, përpara se të mbërrijë një tjetër sasi vaksinash nga Pfizer.

I pyetur në lidhje me deklaratën e pPresidentit Ilir Meta i cili tha në 25 prill shqiptarët të dalin të votojnë më shpata, Rama iu përgjigj me ironi.

Edi Rama: ”Me lejën tuaj do të doja të fokusohesha te arsyeja përse jemi këtu. Te kjo luftë për të siguar vaksinat e shqiptarëve. Luftërat me shpata janë për fëmijët e kopështit, ose për ata që kanë shkëptuje në lidhje me mburojën e trurit. Këtu është një luftë e madhe komunikimi dhe unë dua që kur kam mendimin e fundit, ai të jetë që bëra dhe bëmë diccka edhe për sot, në mënyrë që të mos mbetemi mbrapa. Kjo është lufta ime sot. Luftërat e tjera nuk e meritojnë shkëputjen e vëmendjes nga kjo.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova në pritje të konfirmimit nga COVAX për marrjen e vaksinave

Ministria në detyrë e Shëndetësisë në Kosovë tha se është në pritje të “konfirmimit final” nga COVAX për marrjen e dozave të para të...

Ukraina hedh në plehra vaksinat anti-covid, mjekët refuzuan t’i marrin

Ukrania ka hedhur poshtë disa doza vaksina anti-covid pasi mjekët kanë refuzuar që t’i marrin. Në lidhje me këtë ka folur edhe kreu i Partisë...

A mund ta kishin pushtuar dot britanikët Bashkimin Sovjetik?

Më 2 shtator 1945, presidenti amerikan Herri Truman, shpalli fundin e Lufës së Dytë Botërore. Me dorëzimin e Japonisë, bota mund të merrte frymë...

Takimet në Bruksel, Rama: Vlerësime shumë të mira për Shqipërinë

Kryeminstri Edi Rama e cilësoi si një ditë pozitive dhe produktive vizitën e tij në Bruksel ditën e sotme. Edhe pse në momente të vështira...

E bujshme nga Italia, PSG nis bisedimet për Elseid Hysajn

Një lajm i bujshëm ka qarkulluar së fundmi në mediat italiane. Bëhet fjalë për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, i cili mund të...