Politikë

“Voltana fiton bindshëm”, Artan Fuga: Ja ç’ndodh pas dorëheqjes së Valdrin Pjetrit


               Publikuar në : 08:01 - 16/08/19 Enno

Akademiku i njohur Artan Fuga, ka reaguar pas dorëheqjes së Valdrin Pjetrit, nga posti i kryetarit të Bashkisë Shkodër.

Përmes një statusi në Facebook, Fuga shprehet se e gjitha kjo është një lojë që është e përcaktuar me kohë se si do përfundojë.

Më tej, Fuga paraprin situatat teksa thotë se KQZ-ja do të kërkojë datë zgjedhjesh dhe presidenti Meta do sugjerojë 13 tetorin. Më pas, sipas tij, Voltana Ademi do futet në garë si kandidate e PD-së dhe do fitojë bindshëm.

Postimi i plotë:

Politike si nje loje yci. M’a ka sugjeruar papagalli im, sikurse ju thashe dje, kandidati per t’u bere kryetar bashkie ne Shkoder do te jepte doreheqjen. Gjithcka i ngjan nje loje yci me detyrim e percaktim. Askush nuk leviz dot. Komisioni i zgjedhjeve do te kerkoje nje date zgjedhjesh. Presidenti Meta do t’u thote j’a ku e keni 13 tetorin.

Kryeministri Rama do ta pranoje si rast i vecante i Shkodres. Kryetari i pd Basha do te fusi kandidatin e pd ne loje, por do te veje kusht edhe zgjedhjet e keshilltareve. Zonja Ademi do te jete kandidate. Me pas do te behen zgjedhjet dhe Voltana do te fitoje bindshem.

Pastaj, mocioni kunder Presidentit per ta denuar se ka dekretuar 13 tetorin do te shkrije ne uje. Pastaj…, papagalli me thote: mos i trego te gjitha cfare te kam thene qysh sonte…. Do te bejne sikur nuk duan, nderkohe loja eshte me detyrim e percaktim.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT