E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Vlorë/ Po ndiqej nga policia, automjeti përplaset dhe përmbyset

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Mësohet se një automjet nuk ndaloi gjatë postbllokut të policisë, dhe shoferi,  në tentativë për t’i shpëtuar ndjekjes nga uniformat blu, është përplasur me një tjetër automjet.

Për shkak të përplasjes së fuqishme, makina e cila ishte vënë në ndjekje nga policia, është përmbysur në rrugë.

Sipas informacioneve paraprake, raportohet se kanë mbetur të plagosur dy persona, njëri prej tyre në gjendje të rëndë, teksa ngjarja ka ndodhur në në lagjen “10 korriku”, të qytetit bregdetar.

Nuk dihen ende shkaqet e kësaj ngjarjeje dhe identiteti i personave të plagosur, teksa ende pritet një njoftim zyrtar nga Policia e Vlorës lidhur me ngjarjen e ndodhur.

Pamje nga vendngjarja
                                                           Pamje nga vendngjarja

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Vrasja e 30-vjeçarit për pronën në Lushnje, arrestohen dy autorët e dyshuar

Bashkia merr pronësinë e Teatrit/ Budina: Meta dhe Basha të mos heshtin

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka protestuar ndaj vendimit të qeverisë për t’i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Regjisori...

Lamtumirë doktor!

Nga Dritan Hila Ka kohë që diplomatët amerikanë kanë hequr dorashkat. Jo më larg se dje, ambasadorja e SHBA me një gjuhë cinike iu tha...

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...