E martë, 2 Mars, 2021
0 C
Tirana

Vjen ndryshimi i shumëpritur nga rrjeti social, ja çfarë do ndodhë me komentet

Ndryshimi i fundit në rrjetin social Instagram, lidhet me komentin tuaj të preferuar. Besnikët e Instagramit, janë sy e vëshë me risitë e fundit. Shpesh komentet u prishin shumë punë, por specialistët e kësaj fushe kanë menduar edhe në këtë drejtim.

Pas çdo fotoje të postuar në Instagram, jeni ju që keni mundësinë që të zgjidhni komentin që doni të shfaqet i pari. Më 7 korrik, kompania njoftoi përmes Tëwtter-in opsionin e ri, që ju jep mundësi përdoruesve të vendosin vetë rreth menaxhimit të komenteve nëpër foto.

Tashmë në Instagram mund të përdorni opsionin “pinned”. Si fillim duhet të keni shkarkuar versionin e fundit të tij, dhe më pas shkoni tek komentet e një fotoje që keni publikuar.

Më pas zgjidhni komentin, dhe krahas opsioneve të tjera që do t’ju shfaqen si; fshije apo report, klikoni “pin the comment”. Ky opsion ju jep mundësinë të mbani në krye deri në 3 komente, të cilat i zgjidhni ju.

Ama duhet të keni parasysh faktin se pas këtij veprimi, personi që ka komentuar, i shkon menjëherë njoftimi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid-19/ Brataj: Treguesit janë brenda normave, ora e darkës ishte e tmerrshme

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ishte i ftuar këtë të hënë në A2 nga ku foli për situatën e pandemisë në vendin tonë...

Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, pasi u shpreh se brenda 2 ditësh do të denoncojë...

Kryemadhi: Me marrëveshjen e sotme, Rama nuk del as i katërti në zgjedhje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se marrëveshja e sotme e nënshkruar mes PD-së dhe LSI-së, i ka hequr të drejtën Ramës për...

Berisha: Basha do të marrë 25-26 mandate në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha beson se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do marrë më shumë vota se ai vetë kur drejtonte këtë forcë politike. I...

Mbërrijnë mbi 15 mijë doza nga Pfizer, Rama: Bëni durim

Mbrëmjen e sotme mbërritën 15 mijë e 210 doza të vaksinës anti-covid nga kompania Pfizer. Pasi fillimisht Ministria e Shëndetësisë deklaroi se u shty ardhja...