E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Vjen lajmi për Realin, Juven e Barcelonën, a mund të përjashtohen nga Champions

Uefa dhe Fifa nuk mund të lëshojnë sanksione kundër klubeve të Superligës, Juventusit, Realit dhe Barcelonës. Ministria Zvicerane e Drejtësisë mendohet të ketë njoftuar dy federatat

Ndërkohë, nga Spanja, ku janë të shqetësuar mbi praninë e Barcelonës dhe Real Madridit ende në Superligën e klubeve, mbërrijnë lajme pozitive për skuadrat anëtare të Superligës. Në fakt, nuk mund të ketë asnjë përjashtim nga Champions League e sezonit të ardhshëm:

Sipas raporteve nga ‘Cadena Ser’, UEFA dhe FIFA kanë marrë një njoftim zyrtar nga Ministria Zvicerane e Drejtësisë që në çdo rast do t’i ndalonte ata të lëshonin sanksione ndaj klubeve./Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndryshimet klimatike, 22 gigaton akull shkrihen brenda një dite

Ndërsa ndryshimi i klimës po shkakton temperaturat e larta në të gjithë Arktikun, Groenlanda humbi një sasi të madhe akulli, shkrirja e të cilit...

Bashkia merr pronësinë e Teatrit/ Budina: Meta dhe Basha të mos heshtin

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka protestuar ndaj vendimit të qeverisë për t’i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Regjisori...

Lamtumirë doktor!

Nga Dritan Hila Ka kohë që diplomatët amerikanë kanë hequr dorashkat. Jo më larg se dje, ambasadorja e SHBA me një gjuhë cinike iu tha...

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...