E enjte, 9 Korrik, 2020
17 C
Tirana

Vjedhje tek Parku Arkeologjik i Apollonisë/ Berisha nxjerr fakte të rënda

Më të lexuarat

Merret vendimi/ Ja me sa vite burg dënohet Dritan Dajti

Gjykata e Elbasanit i ka bashkuar dy dënime në një ndaj Dritan Dajtit duke e dënuar përfundimisht me 25 vite burgim. Dritan Dajtit i kanë...

Aktori i serialit ‘Sulejmani i madhërishëm’ dhunon partneren e tij (FOTO)

Edhe aktorët e serialeve kanë një jetë të trazuar, me plot të papritura. Angazhimet e tyre profesionale dhe produkti i tyre, i nxjerr më...

Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, i dërgon Metës emrin e ri

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, përfshi edhe ambasadoren. Një...

Ekzekutimi i dy personave në Laç, Gjykata liron nga burgu Kreshnik Tushën

Kreshnik Tusha së fundmi është liruar nga burgu. 21-vjeçari, u ndalua nga policia për ngjarjen e 30 majit në Laç, ku mbetën të vrarë biznesmenët...

“Jep dorëheqjen, nuk izolohemi”, protesta në Beograd kundër shtetrrethimit (FOTO)

Pas masave të shtetrrethimit që lajmëroi presidenti Vuçiç, për shkak të përhapjes së koronavirusit, mbrëmjen e djeshme në Beograd nisën protestat. Mijëra qytetarë zbarkuan në...

I sekuestrohen tri llogari bankare me vlera marramendëse, policia i nxjerr emrin ‘bosit’ nga Fieri

Pas një hetimi disamujor është bërë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për vendosjen e konfiskimit të tri llogarive bankare...

Kush është vajza e ish-ministrit të Mbrojtjes që propozon Cakaj për të zëvendësuar Hobdarin

Luela Hajdaraga është propozuar nga ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, për të marrë postin e ambasadores shqiptare në Greqi. Luela është vajza e...

Lista e plotë/ Ja vendet ku shqiptarët udhëtojnë pa viza, por edhe ato ku viza duhet

Jemi në vigjilje të Krishtlindjeve dhe shumë pranë Vitit të Ri. Një pjesë e shqiptarëve duan që t’i kalojnë këto festa jashtë vendit. Por...

Shqiptari që vuri gurin më të madh në themelet e kulturës islame

Frank Llojd Wright, një nga arkitektët më të mirë të kohës sonë shkroi në librin e tij: ‘Dy arkitektë kanë ardhur në tokë. I...

Raportuesja për Kosovën akuzon Vuçiç: Fshehu rastet e infektimit për shkak të zgjedhjeve

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, akuzon presidentin Vuçiç se ka manipuluar shifrat rreth koronavirusit. Përmes një postimi në Twitter, Von Cramon...

Parku Arkeologjik i Apollonisë, dy dtë më parë është dëmtuar nga njerëz të papërgjegjshëm. Këtë informacion e përcjell ish-kryeministri Berisha, ku dhe e demostron me anë të një fotoje.

Në parkun e Apollonisë janë vjedhur kollonat dhe objektet e tjera arkeologjike antike. Berisha përcjell detaje të rënda. Ai thotë se kollonat dhe objekte të tjera antike u vodhën me kamion. Por çfarë fshihet pas kësaj? Sipas tij, kjo bëhet për motive tregtimi dhe fitimi.

Statusi

Barbari e pashembullt ne Europe!

Ky eshte parku i Apollonise, ne te cilin u vodhen dhe shkallmuan dy dite me pare Kollonat dhe objektet e tjera arkeokogjike antike!

Miq, dy dite me pare Parku i Apollonise njohu krimin me barbar ne kohra. Kollonat e tij dhe objekte te tjera antike me vlere te paçmuar u shkallmuan u vodhen me kamion me gjithe rojet dhe “sistemin e sigurise” qe mbronte ate.

Miq, kjo ngjarje e pashembullt ne Europe qe nga kohrat e barbareve tregon qarte se nuk jane vetem talebanet e Mulla Omarit ne Afganistan por jane edhe Narkos-it e narkoshtetit e Edvin Droges ne Albanistan ata qe permbysin statuja dhe objekte me vlere te paçmuara antike.

Lexo edhe :   Berisha i nxjerr emrin kryeplakut të fshatit Tragjas, nami me lëndën narkotike

Te paret e bejne per motive fetare fondamentaliste kurse te dytet e bejne per motive grabitje tregtimi te zi dhe fitimi.

Te paret i mbron ligji fondamentalist i talebaneve kurse te dytet i mbron narkopolicia me narkoprokurorine e partise se droges, te cilet brenda nje jave do gjejne deshmitarin e rreme, do ti japin 100000 narko euro dhe do pranoje te beje dy vjet burg per fajin qe nuk e ka kryer kurre por e pranon vetem e vetem per te shpetuar fytyren e narkoshtetit. sb

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Babi është në koma!” Mesazhi prekës i gazetarit të infektuar nga pandemia

Gazetari i njohur Berat Buzhala i cili është infektuar me koronavirus, së fundmi ka publikuar një mesazh mjaft prekës në rrjetin social Facebook. Ai bën...

Barcelona heq dorë nga negociatat për Lautaron, kalon tek “Plani B”

Sulmuesi i Inter, Lautaro Martinez, nuk do të luajë përkrah Messi-t sezonin e ardhshëm. Sipas Don Balon, drejtuesit e Barcelonës nuk do të negociojnë më...

A do bëhet e detyrueshme mbajtja e maskës në Shqipëri? Çfarë ka vendosur Komiteti i Ekspertëve

A do bëhet e detyrueshme mbajtja e maskës në Shqipëri? Përgjigja është “PO”. Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur mbajtjen me detyrim të maskave në ambiente...

“Kufizimet në veri të Kosovës u vendosën nga Serbia”, Zemaj hedh poshtë pretendimet e Vuçiç

Ministri kosovar i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka hedhur poshtë pretendimet e presidentit Vuçiç se masat në veri të Kosovës ishin marrë me vendim të...

Protesta të dhunshme në Beograd dhe Novi Sad

Policia serbe ka përdorur gaz llotsjellës për të shpërndarë protestuesit para Kuvendit të Serbisë, të cilët po kundërshtojnë shtrëngimin e masave kundër përhapjes së...